Zapis konferencji prasowej

ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO [kliknij]

Zapis konferencji prasowej przed Copernicus Cup w Toruniu

Mohammed Aman, Etiopia 800m: Polska dobrze mi się kojarzy, bo w Sopocie zdobyłem halowe mistrzostwo świata. A jeśli mówicie, że bieżnia w tym mieście jest z Sopotu, to tym lepiej. Doceniam jednak klasę Adama. Na pewno to będzie ciekawy bieg. Dla mnie to będzie debiut w sezonie halowym 2016.

Adam Kszczot, 800m: Copernicus Cup to jedyny miting halowy w Polsce z biegami okrężnymi. Zeszłoroczna edycja zapadła mi mocno w pamięci. Jest tu ta sama nawierzchnia, która była na mistrzostwach w Sopocie. W ubiegłym roku przyniosło mi to szczęście. Najbardziej jednak zapamiętałem kibiców, którzy bardzo fajnie reagowali na to, co się dzieje na bieżni. To naprawdę pomaga przy bieganiu. Pomoże też rodzina na trybunach.

Tomasz Majewski, pchnięcie kulą: Dla mnie będzie to debiut w toruńskiej hali. Rok temu miałem operację kręgosłupa a mistrzostwa Polski obejrzałem z trybun.Cieszę się, że kolejny raz w Polsce, na nowym obiekcie, będę mógł zaprezentować swoje umiejętności. Zapowiada się bardzo ciekawy konkurs ze światowymi wynikami. Mam nadzieję, że poprawię wynik w porównaniu z ostatnim mityngiem Pedros Cup.

Konrad Bukowiecki, pchnięcie kulą: Wszystkich swoich rekordów, które pobiłem właśnie w Toruniu, nawet nie pamiętam. Pamiętam jednak, że dwa razy pobiłem tu rekord świata juniorów w pchnięciu kulą sześciokilogramową. Niestety, Coper­ni­cus Cup z ubiegłego roku nie zapamiętałem najlepiej, zdarzyło się wtedy coś dziwnego (Bukowiecki miał tylko jedną udaną próbę i z rezultatem 17,49 zajął ostatnie, ósme miejsce). Mam nadzieję, że teraz będzie dużo lepiej.

Joanna Jóźwik, 800m: Bardzo bym chciała, by mój bieg przebiegł tak, jak w ubiegłym roku. Wtedy było mocne tempo od początku. A na mecie... zobaczymy, jak będzie.

Krzysztof Wolsztyński, dyrektor mityngu: Udało się sprowadzić do Torunia wiele gwiazd, dzięki zaangażowaniu miasta i sponsorów. Już mogę powiedzieć, że miting obejrzy mnóstwo osób, hala będzie pełna.

Przypominamy:

Zawody rozpoczną się o godzinie 18.15. Relację z nich (od godz. 19.20) przeprowadzi TVP Sport.
Bilety na Copernicus Cup (już od 15 zł) można nabyć m.in. w serwisie eBilet.pl. a od 10:00 także w kasach Areny Toruń.