Copernicus Cup z Laurem

Copernicus Cup z Laurem Królowej Sportu za najlepszą imprezę sezonu 2016 na Kujawach i Pomorzu. Już 10 lutego toruński mityng po raz pierwszy wystartuje w cyklu IAAF World Indoor Tour.

Ranga mityngu rozgrywanego w Arena Toruń została po raz kolejny potwierdzona. Copernicus Cup był najlepszą halową imprezą mijającego roku w kujawsko-pomorskiem. Wyróżniono także odbywające się na stadionie IAAF Mistrzostwa Świata do lat 20 w lekkiej atletyce w Bydgoszczy.
Podczas Gali w bydgoskim hotelu City uhonorowano także uczestników przyszłorocznej edycji mityngu Joannę Jóźwik i Marcina Lewandowskiego. Jóźwik otrzymała Laur w kategorii odkrycie olimpijskie roku – w Rio de Janeiro zajęła 5. miejsce. Lewandowski jako zawodnik roku w regionie. Oboje pobiegną w toruńskiej hali na dystansie 800 m. – Sezon halowy będzie dla mnie bardzo ważny – powiedział wicemistrz Europy z Amsterdamu. – W końcu będę mógł wystąpić przy swojej publiczności, w Toruniu. Bardzo mnie to cieszy. Mityng dostał najwyższą rangę, a impreza odbędzie się na super obiekcie. To jedno z najlepszych miejsc na jakich biegałem. Bardzo dużo kibiców, świetnia bieżnia. Na pewno wystąpię w Toruniu!

 

Warto dodać, że Lewandowski na 800 metrów będzie rywalizował m.in. z mistrzem Europy i wicemistrzem świata Adamem Kszczotem (zwycięzca IAAF World Indoor Tour 2016). Dystans czterech okrążeń bieżni, to obok sprintu na 60 metrów jedna z dwóch męskich konkurencji ustanowionych przez organizatora. Kobiety decyzją dyrektora generalnego mityngu Krzysztofa Wolsztyńskiego pobiegną na 60 m przez płotki, 400 m i 1500 m.
Pozostałe konkurencje narzucił IAAF a są to:
Mężczyźni: 60 m przez płotki, 400m, 1500m, skok wzwyż
Kobiety: 60m, 800m, skok o tyczce, trójskok.
Toruńskie zawody rekomendowała również Irena Szewińska uhonorowana Diamentowym Laurem. - Toruń to szczególne miejsce.Copernicus Cup jest w najwyższej randze, co gwarantuje bardzo ciekawe zawody – powiedziała najwybitniejsza polska lekkoatletka.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gregsoftpl/ftp/copernicuscup.pl/public_html/templates/gregsoft/html/com_k2/templates/default/item.php on line 203