Gwiazdy rozbłysną w Arenie Toruń.

– Tworzymy listy startowe, kontaktujemy się z menedżerami zawodników. Z pewnością będziemy świadkami imprezy halowej z nazwiskami, jakich w Polsce nie było – mówi dyrektor generalny Copernicus Cup Krzysztof Wolsztyński.
Nie tylko koniec roku, ale i cały grudzień to intensywny czas dla organizatorów trzeciej edycji Copernicus Cup. 10 lutego w Arenie Toruń będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia. – Na razie nie zdradzam nazwisk, ale jestem przekonany, że nikt nie wyjdzie z hali rozczarowany poziomem sportowym. W mojej opiniinajwięcej emocji powinny wzbudzić biegi na 60 metrów przez płotki, 800 i  1500 metrów – dodaje prezes KPZLA. Każdego dnia odpowiada na wiele maili od menedżerów z całego świata zgłaszających chęć udziału w zawodach. Fakt, że toruński mityng włączony został w cykl IAAF World Indoor Tour zwiększył znacząco nie tylko prestiż, ale i zainteresowanie imprezą. – Na konferencji prasowej w Toruniu, w połowie stycznia podzielę się z państwem nazwiskami gwiazd, które wystąpią w Arenie Toruń – zapowiada Wolsztyński.
Z polskich gwiazd spodziewamy się występów m.in. Joanny Jóźwik oraz Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego na 800 metrów. Jak zapewnia organizator na listach startowych będzie rekordowa w historii mityngu liczba medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Więcej informacji o startujących w innych mityngach IAAF World Indoor Tour znaleźć można w artykułach serwisu IAAF: https://www.iaaf.org/news
Sprzedano już kilkaset biletów na Copernicus Cup 2017 i to przed rozpoczęciem oficjalnej promocji. Bilety można kupować przez internet:
https://www.ebilet.pl/sport/lekkoatletyka/copernicus-cup/

A także w salonach Empik w całym kraju.

Przypominamy:
Konkurencje mityngu:
Kobiety: 60m, 60 m ppł, 400 m, 800m, 1500 m, skok o tyczce, trójskok.
Mężczyźni: 60m, 60 m przez płotki, 400m, 800 m, 1500m, skok wzwyż

Ceny biletów:
Ulgowe – 10 zł
Normalne – 25 zł
Loża VIP – 100 zł

Bilety do nabycia także w salonach Empiku w całym kraju.

Bilety ulgowe dostępne będą dla młodzieży do 18 lat oraz emerytów i rencistów z dokumentem potwierdzającym uprawnienia. Dla osób niepełnosprawnych bilet w cenie ulgowej, również dla opiekuna. Dzieci do 6 lat wstęp bezpłatny wraz z opiekunem.

Kalendarz cyklu:
28 stycznia – Boston, USA
1 luty – Dusseldorf, Niemcy
4 luty -  Karlsruhe, Niemcy
10 luty – Toruń
18 luty – Birmingham, Wielka Brytania

 

 

fot. Marek Biczyk