Najszybsze kobiety świata na Copernicus Cup!

Bieg kobiet na 60 metrów będzie wyjątkowym wydarzeniem podczas mityngu Copernicus Cup w Arenie Toruń – zmierzą się w nim trzecia zawodniczka tegorocznych list światowych, aktualna halowa mistrzyni świata oraz rekordzistka świata do lat 20!

Sprint kobiet to niewiele ponad 7 sekund, ale emocje w tym czasie sięgają zenitu. Nie inaczej będzie w piątkowy wieczór w Arenie Toruń. Na linii startu mityngu Copernicus Cup – zaliczanego do cykli IAAF World Indoor Tour oraz Orlen Mityng Tour – stanął znakomite zawodniczki. Widzowie będą mogli śledzić pojedynek Gayon Evans, Barbary Pierre oraz Ewy Swobody. Trzecia w tabelach światowych Jamajka Evans, była wicemistrzyni świata w biegu sztafetowym 4x100 metrów z 2008 roku z Bydgoszczy, jest objawieniem tego sezonu oraz współliderką cyklu IAAF World Indoor Tour w biegu na 60 metrów. Obok niej w blokach startowych będzie można zobaczyć Barbarę Pierre, która niespełna rok temu wywalczyła w Portland złoty medal halowych mistrzostw świata. Do Torunia wraca także Ewa Swoboda, która podczas poprzedniej edycji Copernicus Cup ustanowiła fenomenalny rekord świata U20 czasem 7.07.

 

Która z pań okaże się najlepsza w Toruniu? Dowiemy się już w piątek ok. 20:25. Bilety na mityng dostępne są w kasach Areny Toruń, salonach Empik oraz na stronie eBilet.pl. Transmisja telewizyjna z zawodów w TVP 2 oraz TVP Sport. Początek zawodów o 18:15.