61. PZLA Halowych Mistrzostw Polski

Największe gwiazdy krajowej lekkoatletyki w weekend w Arenie Toruń powalczą o medale 61. PZLA Halowych Mistrzostw Polski oraz o prawo startu w marcowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Belgradzie. Zawody w Toruniu będą także finałem inauguracyjnej odsłony Orlen Mityng Tour. 

BILETY DOSTĘPNE: eBilet.pl

Pierwszy dzień zawodów będzie można oglądać w relacji "live" na www.kpsport.pl.

Na niespełna tydzień przed mistrzostwami kraju polscy lekkoatleci są liderami światowych tabel w biegu na 800 metrów (Adam Kszczot), skoku wzwyż (Sylwester Bednarek) skoku o tyczce (Piotr Lisek) oraz nierozgrywanym w halowym czempionacie biegu na 400 metrów przez płotki (Joanna Linkiewicz). W Toruniu wystartują także inni znakomici zawodnicy – do mistrzostw zgłoszono m.in. mistrzynię Europy U23 w przełajach Sofię Ennaoui (pobiegnie na 3000 metrów), znakomitych kulomiotów Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka oraz świeżo upieczonych halowych rekordzistów Europy U20 – Klaudię Siciarz i Dominika Smosarskiego. Miłe wspomnienia z Areny Toruń ma również Kamila Lićwinko, która właśnie tutaj ustanawiała w 2015 roku absolutny rekord Polski – zawodniczka Podlasia Białystok będzie faworytką weekendowej imprezy w konkursie skoku wzwyż.

- Patrząc na wyniki naszych reprezentantów jestem przekonany, że w Toruniu kibice będą świadkami ciekawych i stojących na wysokim poziomie zawodów. Mamy już spore grono zawodników z minimami na halowe mistrzostwa Europy, a jest jeszcze kilka osób, które mogą pokusić się o wskaźnik na Belgrad. – prognozuje Krzysztof Kęcki, Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W dwudniowych zawodach wystartują zawodnicy z 85 klubów lekkoatletycznych z całego kraju, a rywalizować będą o 28 kompletów medali. Mistrzostwa zakończą bardzo efektowe biegi rozstawne 4x200 metrów. Toruński czempionat będzie dla Polaków ostatnią szansą na wywalczenie minimów uprawniających do startu w 34. Halowych Mistrzostwach Europy (Belgrad, 3-5 marca).

Bezpośrednią transmisję telewizyjną z niedzielnej odsłony zmagań mistrzostw przeprowadzi TVP Sport. Informacje o imprezie będziemy przekazywać w mediach społecznościowych PZLA (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube), a będą one oznaczane hashtagami #hmp2017 oraz #61hmp.

Pełne listy zgłoszonych: Internetowy System Zgłoszeń PZLA