Bilety już w sprzedaży

Niespełna cztery miesiące dzielą nas od kolejnej edycji mityngu Copernicus Cup. Dziś w Toruniu oficjalnie rozpoczęto promocję tego wydarzenia, do sprzedaży trafiły również pierwsze bilety na mityng cyklu IAAF World Indoor Tour. 

15 lutego Arena Toruń czwarty raz w swojej historii będzie gościć najlepszych lekkoatletów z całego świata podczas mityngu Copernicus Cup. Impreza ta od tego roku znajduje się – obok pięciu innych mityngów z Europy i USA – w prestiżowym cyklu IAAF World Indoor Tour, nazywanym zimowym odpowiednikiem Diamentowej Ligi. Dziś podczas konferencji w Hotelu Filmar zdradzono pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznej odsłony mityngu. Jak zapewniał dyrektor imprezy Krzysztof Wolsztyński gwiazd nie zabraknie.

[KUP BILET JUŻ DZIŚ!]

 - IAAF narzuca nam pewne konkurencje, w 2018 roku będą to m.in. bieg na 800 metrów mężczyzn, czy skok wzwyż kobiet. My zrobimy wszystko żeby wystartowała sama światowa czołówka. Przypomnę, że zwycięzcy IAAF World Indoor Tour oprócz bonusu finansowego otrzymają także „dziką kartę”, która uprawnia do udziału w halowych mistrzostwach świata w Birmingham, które odbędą się na początku marca. – mówi Wolsztyński.

Na starcie w Arenie Toruń mają pojawić się m.in. Angelika Cichocka, Kamila Lićwinko, czy Marcin Lewandowski. Właśnie te gwiazdy światowej lekkoatletyki spotkały się dziś z mediami w Toruniu.  Mistrzowie gorąco zachęcali do kibicowania w lutym podczas toruńskiego mityngu. Dziś do sprzedaży trafiła pierwsza pula biletów, których ceny zaczynają się od 10 zlotych. W sumie z trybun zmagania sportowców śledzić będzie mogło ok. 5 000 kibiców.

4. Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour) odbędzie się 15 lutego 2018 roku. Początek zawodów po godzinie 18:00.

Toruń, Maciej Jałoszyński

źródło: PZLA