Królowie tyczki na Copernicus Cup 2018

Niezwykle emocjonująco zapowiada się konkurs skoku o tyczce podczas mityngu Copernicus Cup, który 15 lutego odbędzie się w Toruniu. Start w imprezie zaliczanej do prestiżowego cyklu IAAF World Indoor Tour potwierdzili m.in. polscy faworyci Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski oraz mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Thiago Braz.

 

Lisek ma za sobą niesamowity sezon. W 2017 roku doprowadził rekord Polski do prestiżowego poziomu 6 metrów, zdobył halowe mistrzostw Europy i został wicemistrzem świata. Świetnie w minionym roku spisywał się również Paweł Wojciechowski, który poprawił rekord życiowy oraz zdobył medal mistrzostw kontynentu. Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy ma jednak równie ambitne cele na obecny rok.

- To był rok świetnych wyników polskiej tyczki. Piotrek ustanowił kapitalny rekord Polski, zdobywaliśmy medale najważniejszych imprez. Ale to przeszłość, teraz czas na nowe cele. Chcę skakać jak najlepiej, a na Copernicus Cup razem z Piotrkiem postaramy się o wysokie loty. Minimum na mistrzostwa świata to 5.78 i mogę obiecać, że zrobimy wszystko żeby w Toruniu skoczyć sporo wyżej. Chcemy sprawić kibicom dużo radości. – zapewnia Paweł Wojciechowski, mistrz świata z 2011 roku.

Święto naszemu znakomitemu duetowi będzie chciał popsuć mistrz olimpijski Thiago Braz. Brazylijczyk w 2016 roku niespodziewanie sięgając po olimpijski laur ustanowił wynikiem 6.03 rekord Ameryki Południowej. Innym rywalem Polaków będzie w toruńskiej Arenie Konstandinos Filipidis. Grek, który podzielił Polaków podczas halowych mistrzostw Europy (zdobył srebro, nasi tyczkarze złoto i brąz) ma miłe wspomnienia z naszego kraju. Legitymujący się halowym rekordem życiowym na poziomie 5.85 zawodnik z południa Europy w 2014 roku został w Sopocie złotym medalistą mistrzostw świata.

Czwarta edycja mityngu Copernicus Cup odbędzie się 15 lutego w Arenie Toruń. Zawody zaliczane są do IAAF World Indoor Tour, cyklu najbardziej prestiżowych halowych mityngów lekkoatletycznych na świecie.

Bilety na mityng dostępne są m.in. w serwisie eBilet.

Maciej Jałoszyński, Biuro Prasowe Copernicus Cup Toruń 2018