Nowości dotyczące mityngów halowych

Światowa Federacja Lekkoatletyczna chce zapewnić zawodnikom większe możliwości rywalizacji na wysokim poziomie i podjęła decyzję o wprowadzeniu trzech poziomów mityngów - Złoty, Srebrny i Brązowy. Obejmować to będzie 26 zawodów w 12 krajach w Europie i Ameryce Północnej. Rozszerzona formuła cyklu pozwoli na zwiększenie zasięgu geograficznego zawodów, a także pozwoli nowym mityngom wejść na wyższy poziom.

Szósty sezon World Athletics Indoor Tour obejmować będzie sześć "złotych" mityngów, a wśród nich znajdzie się toruński Orlen Copernicus Cup. Warto zaznaczyć, że do tego grona dołączył jeden z najstarszych mityngów halowych na świecie - Millrose Games w Nowym Jorku. Bardzo cieszymy się, że nasz mityng nadal jest zaliczany do najbardziej prestiżowego grona oraz został doceniony przez World Athletics.

Konkurencje punktowane w cyklu zmieniają się co roku. W 2021 roku punktowanymi konkurencjami będą:
- mężczyźni: 400m, 1500m, 60 ppł., skok wzwyż, skok w dal
- kobiety: 60m, 800m, 3000m/5000m, skok o tyczce, trójskok, pchnięcie kulą.

Trzy najlepsze wyniki zawodnika będą zaliczane do ogólnej punktacji w całym cyklu. Lekkoatleta, który na koniec cyklu zdobędzie najwięcej punktów w danej konkurencji zostanie zwycięzcą, otrzyma premię w wysokości 10 000 dolarów oraz zapewni sobie dziką kartę na Halowe Mistrzostwa Świata, które w 2022 roku odbędą się Belgradzie.

Każdy "złoty" mityng będzie oferować nagrody w wysokości 7000 dolarów w każdej konkurencji, z czego zwycięzca dostanie 3000 dolarów.

Złoty kalendarz World Athletics Indoor Tour 2021

29 stycznia - mityng halowy w Karlsruhe, Niemcy

6 lutego - New Balance Indoor Grand Prix w Bostonie, USA

9 lutego - Mityng "Hauts-de-France Pas-de-Calais" w Lievin, Francja

13 lutego - NYRR Millrose Games w Nowym Jorku, USA

17 lutego - Orlen Copernicus Cup w Toruniu, Polska

24 lutego - Villa de Madrid w Madrycie, Hiszpania